Do wakacji pozostało

---

Aktualności

Wyjście do Muzeum Architektury na wystawe pt. "1918-2018:stulecie niepodległości.Polska-światu"

6 grudnia 2018r. uczniowie klas 1TL1, 1BM, 2TL2, 3TPK, 4TL1 i 4TLi wraz z wychowawcami odwiedzili Muzeum Architektury we Wrocławiu, gdzie obejrzeli wystawę pt. "1918-2018:stulecie niepodległości. Polska- światu". Podczas zwiedzania podziwiali sylwetki i dokonania wybitnych Polaków oraz związane z ich życiem i twórczością eksponaty.Dowiedzieli się o ważnych wydarzeniach historycznych omawiających ówczesną sytuację polityczną i społeczną w Polsce i na świecie.Wystawa pokazała uczniom,że warto korzystać z dodatkowych źródeł wiedzy i promowała właściwy stosunek do zabytków kultury i historii.

2018-12-09;   Beata Śliwińska

KONKURS RECYTATORSKO - LITERACKO - PLASTYCZNY „…A JEDNAK MICKIEWICZ”

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w kolejnej edycji KONKURSU RECYTATORSKO - LITERACKO -PLASTYCZNEGO „…A JEDNAK MICKIEWICZ”. Konkurs organizowany jest przez Liceum Ogólnokształcące nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Celem konkursu jest poznawanie, badanie i propagowanie wiedzy o życiu i dziełach Adama Mickiewicza. Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Stowarzyszenie Absolwentów „Trójki”.
Konkurs składa się z trzech niezależnych części – literackiej, recytatorskiej i plastycznej. Szczegółowy regulamin konkursu oraz formularze zgłoszeniowe znajdują się u Pani Beaty Śliwińskiej, sala 34.

2018-12-09;   Beata Śliwińska

Uczniowie ZSL uczestniczyli w forum TransLogistics2018

6 grudnia 2018 r. rozpoczęło się dwudniowe XIV Forum Studentów Transportu i Logistyki, w którym- obok przedstawicieli kół studenckich z licznych uczelni z całego kraju- obecni byli również uczniowie naszej szkoły, a dokładnie klasy 3Tl2. Mieliśmy okazję wysłuchać prezentacji konkursowych, wziąć udział w debacie na temat elektromobilności i trudnościach związanych z wprowadzaniem do miast komunikacji opartej na pojazdach zeroemisyjnych. Pojawiły się też prezentacje na temat odpowiedzialności przewoźników za przesyłki (np. kurierskie) czy związane z transportem ładunków ponadgabarytowych. Spore ożywienie wprowadził również konkurs dwóch drużyn złożonych z rozlosowanych studentów na temat branży TSL prowadzony przez gości z firmy Fracht. Cieszyliśmy się, bo znaliśmy odpowiedzi na pojawiające się tam pytania.

2018-12-08;   Justyna Szarańska

IV Memoriał Marka Leśniaka - półfinały

Terminarz spotkań półfinałowych:

10-12-2018 (poniedziałek)
godzina: 11:50 >> 4TS - 3TLi
godzina: 12:40 >> 3TPK - 4 TL2

Mecze rozgrywane są będą w czasie 2 x 12 min z przerwą 3 minutową.

2018-12-06;   Grzegorz Dorobek

IV Memoriał Marka Leśniaka

Od 22 listopada 2018 roku rozpoczął się IV Memoriał Marka Leśniaka. W tym tygodniu zaczęły się mecze ćwierćfinałowe.

2018-12-04;   Grzegorz Dorobek

GÓRA GROSZA XIX edycja

Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w XIX edycji akcji
„Góra Grosza”, która organizowana jest w dniach 26 listopada 2018 do 2 stycznia 2019 roku. Zbieramy nominały od 1 gr do 5 zł. Zachęcamy do zbierania w klasach oraz przyłączania się do większej zbiórki, które będzie zorganizowana w naszej szkole.
Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną.
Doliczamy punkty za zbiórkę do Ligi Klas.
Opiekunowie akcji: Sylwia Nejfert, Karolina Jakubiak

2018-11-21;   Sylwia Nejfert

OGÓLNOPOLSKI KONKURS DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH „MIASTO PRZYSZŁOŚCI”

Przedmiotem konkursu jest opracowanie koncepcji miasta przyszłości. Praca powinna zawierać autorski pogląd dotyczący tego jak mogą wyglądać miasta przyszłości w wybranym horyzoncie czasowym, ze wskazaniem potrzeb współczesnego człowieka oraz zasad jego funkcjonowania w przestrzeni. Praca może być wykonana w dowolnej formie graficznej i opisowej. Główną nagrodą w konkursie dla 5 najlepszych prac konkursowych jest praktyka badawczo-rozwojowa w zakresie urbanistyki i planowania przestrzennego realizowana w ramach prac Katedry Urbanistyki i Procesów Osadniczych na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. Organizatorzy przewidują również nagrody rzeczowe dla autorów nagrodzonych prac konkursowych oraz dyplomy i certyfikaty uczestnictwa dla wszystkich uczestników konkursu.

Informacje na temat konkursu i zgłoszenie udziału do dnia 7 grudnia do p. Sylwii Nejfert.

2018-11-21;   Sylwia Nejfert

Power Erasmus - zakończenie projektu.

Serdecznie zapraszamy rodziców oraz uczniów biorących udział w projekcie Power Erasmus na uroczyste rozdanie certyfikatów związanych z zakończeniem projektu.Wręczenie dokumentów odbędzie się 15 listopada o godzinie 18:00 w auli szkolnej.

2018-11-14;   L S

"Wiersz dla Niepodległej"

Ogłaszamy szkolny konkurs na wiersz o Ojczyźnie.Termin oddawania prac 12.12.2018r.Szczegółowe informacje udziela Pani Beata Śliwińska.Gorąco zachęcamy.Czekają nagrody!!!

2018-11-13;   Beata Śliwińska

3. DOLNOŚLĄSKI KONKURS WIEDZY O FILMIE

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie wiedzy o filmie organizowanym przez Zespół Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowania filmem studyjnym i artystycznym wśród młodzieży.Uczestnicy mają zapoznać się z literaturą dotyczącą historii i języka filmu oraz wielkich osobowości kina polskiego i światowego. Konkurs odbędzie się 5 kwietnia 2019r.Szczegóły konkursu udziela Pani Beata Śliwińska.

2018-11-12;   Beata Śliwińska

Konkurs "Zapomniana sztuka kaligrafii"

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie pt. "Zapomniana sztuka kaligrafii" organizowanym przez Zespół Szkół nr 3.Celem konkursu jest rozbudzanie, utrwalenie i rozpowszechnienie umiejętności kształtnego i pięknego pisania piórem. Uczestnicy konkursu mają za zadanie przepisać dołączony do regulaminu tekst, piórem lub piórkiem do dnia 6.12. 2018r. Szczegóły konkursu udziela Pani Beata Śliwińska.

2018-11-08;   Beata Śliwińska

Piknik Patriotyczny - relacja

Serdecznie zapraszamy Państwa do obejrzenia galerii zdjęć z Pikniku Patriotycznego, zorganizowanego z okazji zbliżającej się 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, który odbył się w naszej szkole 13 października 2018 r.
Za uświetnienie wydarzenia składamy podziękowania Grupie Contra i Grupie Infidel, które zaprezentowały różne rodzaje broni oraz pojazdy bojowe; Grupie z Centrum Techniki Strzeleckiej Tebbex i Lidze Obrony Kraju za przygotowanie dla nas multimedialnego symulatora do strzelania laserowego.Swoją wdzięczność kierujemy także w stronę spadochroniarzy ze Skydive Wrocław, za przygotowanie stanowiska tematycznego, a także Księgarni Aga z Wrocławia.Słowa uznania kierujemy pod adresem zespołów artystycznych: chóru osiedlowego Hubianie,grupy instrumentalnej z Zespołu Szkół Nr 20, a także Klubu Poszukiwaczy Tajemnic Przeszłości z Kobierzyc, który prowadził warsztaty taneczne. W czasie pikniku udostępniono do obejrzenia wystawę pamiątek z lat 1918 – 1945, przygotowaną we współpracy z Towarzystwem Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. Odbył się także Bieg Niepodległości, po którym każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal przygotowany specjalnie na tę okazję.
Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie uczniom i nauczycielom z Zespołu Szkół Logistycznych, a zwłaszcza klasie 2 TLi, która w tym szczególnym dniu złożyła swoje ślubowanie oraz przygotowała pokaz musztry i pokaz sztuk walki. Nasi uczniowie przygotowali także stanowisko pierwszej pomocy przedmedycznej, stanowisko kuchni polowej oraz punkt aktywności plastycznych dla najmłodszych.
Warto podkreślić zaangażowanie dwóch grup projektowych realizujących działania w ramach mikrograntów młodzieżowych. Za wsparcie dziękujemy Radzie Rodziców Zespołu Szkół Logistycznych oraz Radzie Osiedla Huby. Bez ich pomocy wiele zamierzeń nie doszłoby do skutku.

2018-10-30;   Cezary Budzeń

Akcja biblioteki szkolnej "Wędrujące książki"

Biblioteka zaprasza uczniów, nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół Logistycznych do udziału w akcji pod nazwą "Wędrujące książki".
Regał z książkami znajduje się na parterze budynku szkoły /obok portierni/.
Oto kilka zasad akcji:
1. Przejrzyj książki na regale
2. Wybierz książkę, która cię zainteresowała
3. Wzbogać swój księgozbiór lub przekaż książkę dalej...
4. Wybierz następna pozycję książkową
ZAPRASZAMY !

2018-10-30;   Beata Wojdyło

Konkurs wiedzy o życiu i twórczości Jana Kochanowskiego

Ogłaszamy konkurs dotyczący znajomości życia i twórczości Jana Kochanowskiego(przypominamy,że jest to poeta ogwiazdkowany). Chętnych zapraszamy 24 października 2018 roku o godz. 12.20 do sali 34. Przewidywane nagrody!!!

2018-10-21;   Beata Śliwińska