Do wakacji pozostało

---

Aktualności

Prelekcja

W dniu 13.03.2019 r. do uczniów klas I i II Zespołu Szkół Logistycznych wygłosił prelekcję Pan Bolesław Lange. W prelekcji przybliżył jako długoletni uczestnik cel i zasadność akcji "Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia" oraz zachęcał do udziału w niej Naszych uczniów, odzew był pozytywny.

2019-04-18;   Zdzisława Lubczyńska-Surdyka

Uwaga maturzyści!Przypomnienie o zwrocie książek do biblioteki

Biblioteka szkolna przypomina o zwrocie wypożyczonych książek i materiałów do dnia 15 kwietnia 2019.

2019-04-02;   B W

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Mówionej i śpiewanej Cz. Miłosza

Pragniemy poinformować, że uczeń naszej szkoły - Konrad Wiśniewski z kl. II TLi biorący udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Mówionej i Śpiewanej Czesława Miłosza /odbywającym się w ZS nr 3 we Wrocławiu/ godnie reprezentował naszą szkołę ostatecznie zajmując II miejsce w kategorii poezji mówionej.
Serdecznie gratulujemy !

2019-04-02;   Małgorzata Szydłowska

Zmiana terminu finału XI edycji Powiatowego Projektu Magnum Praemium Wratislaviae 2019

Informujemy, że termin finału XI edycji Powiatowego Projektu „Magnum Praemium Wratislaviae odbędzie się w dniu 24.05.2019 r., o godz. 10.00 – aula szkoły.
Jednocześnie informujemy, że został przedłużony termin nadsyłania prac do dnia 30.04.2019 w następujących konkursach :

1. XI Powiatowy Konkurs „WROCŁAW NA FOTOGRAFII”- przedmiotem konkursu są indywidualne prace fotograficzne wykonane przez uczniów ( czarno-białe lub barwne w formacie 15x21 cm lub 20x30 cm) przedstawiające:
„Tramwaje i zajezdnie wrocławskie w obiektywie aparatu…”
2. XI Powiatowy Konkurs na reportaż o Wrocławiu.
Przedmiotem konkursu są indywidualne uczniowskie reportaże na następujący temat:

„Blaski i cienie podróży wrocławskimi tramwajami”


Siedziba projektu: Zespół Szkół Logistycznych, ul. J. Wł. Dawida 9-11, Tel. 71 798 68 99 w. 130 /biblioteka szkolna/, email: zslogist.biblio@interia.pl
Szczegółowe regulaminy konkursów znajdują się na stronie Towarzystwa Miłośników Wrocławia i na stronie naszej szkoły w zakładce „Magnum Praemium Wratislaviae” /lewa strona/.
PILNE !!! Informujemy też o zmianie druków dotyczących przetwarzania danych osobowych i wizerunkowych.
Organizatorzy

2019-03-28;   B W

Spotkanie z Panem Markiem Dareckim- prezesem Pratt&Whitney Rzeszów S.A -w ramach projektu „Liderzy wiedzy – Liderzy sukcesu”

5 marca 2019 roku uczniowie klas 1 TL1 i 2 TL2 wzięli udział w spotkaniu z Panem Markiem Dareckim - prezesem Pratt&Whitney Rzeszów S.A., którego światowej klasy firma, zajmuje się produkcją silników i części do samolotów. Pan Marek Darecki jest również pomysłodawcą i prezesem Stowarzyszenia Grupy Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego „Dolina Lotnicza” oraz prezesem Stowarzyszenia Polskiego Przemysłu Lotniczego. Prelekcja odbyła się na Uniwersytecie Ekonomicznym w ramach projektu „Liderzy wiedzy- Liderzy sukcesu”.
Pan Darecki opowiedział młodzieży, jak wzmocnić swoje cechy przywódcze, a także jak zostać liderem w swojej branży. Wskazał umiejętności przyszłości: techniczne, cyfrowe, miękkie i język angielski. Na zakończenie wykładu przekazał swoje najlepsze rady: ciekawość intelektualna i pasja uczenie się; najtrudniejsze, ale niezbędne jest poznanie samego siebie; każdy z nas musi wziąć odpowiedzialność za swój los, a to trudne; nigdy, ale to przenigdy, nie poddajemy się!!!

2019-03-10;   Beata Śliwińska

V Targi Edukacji Międzykulturowej

6-7 marca 2019 roku panie Justyna Szarańska i Beata Śliwińska uczestniczyły w V Targach Edukacji Międzykulturowej pt. „ Wielokulturowa przyszłość miast- wyzwania, inspiracje i zadania”, które odbyły się w Oratorium Marianum przy Placu Uniwersyteckim we Wrocławiu. Organizatorem imprezy było Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego (Gmina Wrocław).
Pierwszego dnia odbyły się prezentacje i warsztaty poświęcone edukacji międzykulturowej rozumianej bardzo szeroko –od szkół, przedszkoli, organizacji pozarządowych, uczelni wyższych, zakładów pracy i urzędów- przez komunikację w przestrzeni miasta i w mediach- po integrację nowych mieszkańców, przeciwdziałanie mowie nienawiści i budowanie wspólnoty niezależnie od miejsca pochodzenia. Podczas specjalistycznych warsztatów dla nauczycieli i innych zainteresowanych poznaliśmy metody pracy z dziećmi i młodzieżą w zakresie przeciwdziałania mowie nienawiści, pracy z wielojęzycznością czy komunikacją w Internecie.
Drugiego dnia odbyła się debata ekspertów i urzędników dotycząca roli polityki, mediów i biznesu w edukacji międzykulturowej i współpracy samorządu z rządem w tym zakresie.
Podsumowaniem targów był występ artystyczny dzieci z projektu „Uwaga Chór-Choralarm”.
Targi podniosły naszą wiedzę w zakresie wielokulturowości. Stworzyły okazję do wymiany dobrych praktyk prowadzonych nie tylko w Polsce, ale także w Czechach i Niemczech, poznania nowatorskich metod i koncepcji oraz inspiracji do organizowania działań na rzecz dialogu międzykulturowego i wzajemnego szacunku.

2019-03-10;   Beata Śliwińska

Spotkanie z innowatorem w ramach projektu „Słowa mają moc”

25 lutego 2019 roku uczniowie klas 1 TL1 i 2 TL2, wzięli udział w spotkaniu z innowatorem Panem Szymonem Grysiem -studentem Politechniki Wrocławskiej oraz członkiem grupy „Space is More”, która dostała się do finału konkursu NASA. Pan Szymon opowiadał młodzieży o pracach nad Marsjańską załogową bazą oraz pracami w polskim przemyśle kosmicznym. W swojej prezentacji przedstawił projekt specyficznych warunków życia na Marsie oraz procedury dokowania na orbicie. Młodzież była bardzo zainteresowana tematem, toteż po spotkaniu, prowadzący odpowiadał na wiele pytań.

2019-03-01;   Beata Śliwińska

Dostęp do dziennika elektronicznego

Szanowni Rodzice, osoby które nie korzystają z dziennika elektronicznego proszę o przekazanie adresów e-mail wychowawcom klasy w celu zarejestrowania go w dzienniku elektronicznym.

2019-02-25;   SG

II Wrocławskie obchody Dnia Języka Ojczystego

21 lutego 2019 roku panie Agnieszka Doruch i Beata Śliwińska uczestniczyły w II Wrocławskich obchodach Dnia Języka Ojczystego pod wiodącym tytułem „Słowa są ważne” zorganizowanych przez Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli we współpracy z Dolnośląskim Centrum Filmowym, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Wrocławia.
Uroczystość rozpoczął wykład prof. dr hab. Anny Dąbrowskiej pt.„Panna umie dobrze po polsku, choć się niedługo uczyła”. Nauczanie języka polskiego w dawnym Wrocławiu” . Następnie głos zabrała nauczycielka Liceum Ogólnokształcącego nr X , która opowiedziała, jak przybliżyć zagadnienia językowe uczniom - realnie, nie formalnie – w dobrej praktyce. W trakcie zaplanowanej przerwy, jak rok temu, wymieniliśmy się doświadczeniami polonistycznymi dotyczącymi języka ojczystego, jego kulturą i zasadami.Po przerwie wystąpiła nasza była nauczycielka etyki, a teraz konsultantka WCDN, dr Katarzyna Kuczyńska, z prezentacją „Drzewo-słowia” czyli polijęzykową grą edukacyjną dla uczniów. Podsumowaniem imprezy było spotkanie z polska pisarką, laureatką The Man Booker International Prize 2018 za powieść „Bieguni”oraz dwukrotna laureatką Nagrody Literackiej „Nike” za powieści: „Bieguni” i „Księgi Jakubowe”- Olgą Tokarczuk.

2019-02-24;   Beata Śliwińska

Spotkanie z innowatorem

W poniedziałek, 25 lutego 2019r. w ramach projektu "Słowa mają moc", w auli szkolnej odbędzie się spotkanie z innowatorem panem Szymonem Grysiem. Spotkanie potrwa od 10.40 do 12.15, a uczestniczyć w nim będą klasy: 2TL2 i 1TL1.
Wybrane klasy serdecznie zapraszamy do auli szkolnej.

2019-02-22;   Beata Śliwińska

Wycieczka zawodoznawcza do fabryki FIATA w Tychach

14 lutego 2019 roku uczniowie klas 2 TL2 i 4 TLi pod opieką swoich wychowawców wzięli udział w wycieczce zawodoznawczej do fabryki FIATA w Tychach. Jednym z celów naszej wizyty w zakładzie FCA Fiat Chrysler Automobiles było utrwalenie wiedzy i umiejętności w zakresie procesów logistycznych ( w tym: przepływu zasobów, materiałów, półproduktów i wyrobów gotowych) wykorzystywanych w rzeczywistych warunkach pracy.
Powyższy zakład od wielu lat stosuje z dużym powodzeniem najnowsze technologie i standardy obejmujące proces produkcji, magazynowania i dystrybucji nowoczesnych pojazdów samochodowych.
Zwiedzanie fabryki rozpoczęliśmy od szkolenia BHP i PPOŻ. Na tym etapie uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zapoznania się z organizacją pracy w fabryce, ze szczególnym uwzględnieniem przepisów BHP i organizacji pracy. Następnie obejrzeliśmy proces produkcji pojazdów samochodowych. Zajrzeliśmy do spawalni- na tym etapie mieliśmy możliwość zaobserwowania procesy zgrzewania i spawania elementów nadwozia z wykorzystaniem przeszło 900 robotów pracujących w określonych algorytmach czasowych- i działu montażu - w tym obszarze pracownicy FCA, uzbrajają nadwozie w poszczególne elementy i zespoły, w tym silnik, układ hamulcowy, etc. zgodnie ze specyfikacją zamówienia. Niestety nie mogliśmy zwiedzić lakierni, gdyż ze względów bezpieczeństwa jest niedostępna dla zwiedzających.
Ponadto warto zwrócić uwagę, że firma FCA od kilku lat uzyskuje tytuł WCM (World Class Manufacturing), który określa metodologię zarządzania przedsiębiorstwem, a jej finalnym rezultatem jest poprawa logistyki zaopatrzenia i produkcji, jakości czy ochrony środowiska.
Młodzież naszej szkoły była bardzo zadowolona z możliwości zwiedzenia fabryki. Wycieczka wniosła dużo wiedzy praktycznej, która na pewno zostanie wykorzystania w późniejszej edukacji uczniów.

2019-02-19;   Beata Śliwińska

Wyjście do Narodowego Forum Muzyki

12 lutego 2019 roku uczniowie klas 3 TL2, 2 TL1, 2 TL2, 1 TLi i 2 BM wzięli udział w koncercie edukacyjnym pt. „Pieśń o życiu i śmierci Chopina” w Narodowym Forum Muzyki. Jest to jedno z ostatnich dzieł wybitnego pisarza, poety i dramaturga Romana Brandstaettera. Powstało ono z inspiracji życiem i twórczością Fryderyka Chopina.
Koncert pozwolił przypomnieć młodzieży historię życia i śmierci najwybitniejszego polskiego kompozytora i pianisty. Podczas pokazu przeszliśmy śladami Chopina- odwiedziliśmy Polskę, Wiedeń, Paryż, Londyn i Majorkę oraz odsłuchaliśmy 11 utworów o bardzo zróżnicowanym charakterze. Koncert wywarł niesamowite wrażenie.

2019-02-19;   Beata Śliwińska

Konkurs Kaligraficzny „Zapomniana sztuka kaligrafii”

Uczennice naszej szkoły, Aleksandra Jodko z klasy 4 TS i Klaudia Walęciak z klasy 2 TL2, wzięły udział w IV Międzyszkolnym Konkursie Kaligraficznym pt. „Zapomniana sztuka kaligrafii”. Celem konkursu było rozbudzenie, utrwalenie i rozpowszechnienie umiejętności kształtnego i pięknego pisania piórem i uwrażliwienie na piękno pisma odręcznego. Dziewczęta miały za zadanie przepisać wiersz Kazimierza Wierzyńskiego pt. „Poprawka historyczna” i ozdobić go wybranymi iluminacjami ( inicjałami, bordiurami, miniaturami). Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie- do konkursu zgłosiło się dużo szkół z Dolnego Śląska. Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

2019-02-19;   Beata Śliwińska

Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia

Podczas pikniku w dniu 13.10.2018 r. uczniowie naszej szkoły kwestowali na znicze, które wyjadą w listopadzie aby uświetnić uroczystości "Niepodległościowe" na nekropoliach Wschodu.

2019-02-18;   L S