Do wakacji pozostało

---

Aktualności

Magnum Praemium Wratislaviae- uroczystość rozdania dyplomów na sesji Rady Miasta Wrocławia

W dniu 21 lutego 2019 r. w trakcie Sesji Rady Miasta Wrocławia odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów uznania dla szkół uczestniczących w projekcie „Wielkiej Nagrody Wrocławia”.
Reprezentanci naszej szkoły biorący udział w roku szkolnym 2017/2018 w X edycji Powiatowego Projektu „Magnum Praemium Wratislaviae” dla szkół ponadgimnazjalnych w ostatecznej punktacji konkursowej zajęli I miejsce.
Serdecznie gratulujemy !

2019-02-21;   M S

Wycieczka zawodoznawcza do fabryki FIATA w Tychach

14 lutego 2019 roku uczniowie klas 2 TL2 i 4 TLi pod opieką swoich wychowawców wzięli udział w wycieczce zawodoznawczej do fabryki FIATA w Tychach. Jednym z celów naszej wizyty w zakładzie FCA Fiat Chrysler Automobiles było utrwalenie wiedzy i umiejętności w zakresie procesów logistycznych ( w tym: przepływu zasobów, materiałów, półproduktów i wyrobów gotowych) wykorzystywanych w rzeczywistych warunkach pracy.
Powyższy zakład od wielu lat stosuje z dużym powodzeniem najnowsze technologie i standardy obejmujące proces produkcji, magazynowania i dystrybucji nowoczesnych pojazdów samochodowych.
Zwiedzanie fabryki rozpoczęliśmy od szkolenia BHP i PPOŻ. Na tym etapie uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zapoznania się z organizacją pracy w fabryce, ze szczególnym uwzględnieniem przepisów BHP i organizacji pracy. Następnie obejrzeliśmy proces produkcji pojazdów samochodowych. Zajrzeliśmy do spawalni- na tym etapie mieliśmy możliwość zaobserwowania procesy zgrzewania i spawania elementów nadwozia z wykorzystaniem przeszło 900 robotów pracujących w określonych algorytmach czasowych- i działu montażu - w tym obszarze pracownicy FCA, uzbrajają nadwozie w poszczególne elementy i zespoły, w tym silnik, układ hamulcowy, etc. zgodnie ze specyfikacją zamówienia. Niestety nie mogliśmy zwiedzić lakierni, gdyż ze względów bezpieczeństwa jest niedostępna dla zwiedzających.
Ponadto warto zwrócić uwagę, że firma FCA od kilku lat uzyskuje tytuł WCM (World Class Manufacturing), który określa metodologię zarządzania przedsiębiorstwem, a jej finalnym rezultatem jest poprawa logistyki zaopatrzenia i produkcji, jakości czy ochrony środowiska.
Młodzież naszej szkoły była bardzo zadowolona z możliwości zwiedzenia fabryki. Wycieczka wniosła dużo wiedzy praktycznej, która na pewno zostanie wykorzystania w późniejszej edukacji uczniów.

2019-02-19;   Beata Śliwińska

Wyjście do Narodowego Forum Muzyki

12 lutego 2019 roku uczniowie klas 3 TL2, 2 TL1, 2 TL2, 1 TLi i 2 BM wzięli udział w koncercie edukacyjnym pt. „Pieśń o życiu i śmierci Chopina” w Narodowym Forum Muzyki. Jest to jedno z ostatnich dzieł wybitnego pisarza, poety i dramaturga Romana Brandstaettera. Powstało ono z inspiracji życiem i twórczością Fryderyka Chopina.
Koncert pozwolił przypomnieć młodzieży historię życia i śmierci najwybitniejszego polskiego kompozytora i pianisty. Podczas pokazu przeszliśmy śladami Chopina- odwiedziliśmy Polskę, Wiedeń, Paryż, Londyn i Majorkę oraz odsłuchaliśmy 11 utworów o bardzo zróżnicowanym charakterze. Koncert wywarł niesamowite wrażenie.

2019-02-19;   Beata Śliwińska

Konkurs Kaligraficzny „Zapomniana sztuka kaligrafii”

Uczennice naszej szkoły, Aleksandra Jodko z klasy 4 TS i Klaudia Walęciak z klasy 2 TL2, wzięły udział w IV Międzyszkolnym Konkursie Kaligraficznym pt. „Zapomniana sztuka kaligrafii”. Celem konkursu było rozbudzenie, utrwalenie i rozpowszechnienie umiejętności kształtnego i pięknego pisania piórem i uwrażliwienie na piękno pisma odręcznego. Dziewczęta miały za zadanie przepisać wiersz Kazimierza Wierzyńskiego pt. „Poprawka historyczna” i ozdobić go wybranymi iluminacjami ( inicjałami, bordiurami, miniaturami). Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie- do konkursu zgłosiło się dużo szkół z Dolnego Śląska. Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

2019-02-19;   Beata Śliwińska

Strzelec - podsumowanie semestru I w roku szkolnym 2018/2019

W pierwszym semestrze roku szkolnego 2018/19 w ramach Szkolnego Koła "Strzelec" zorganizowano następujące przedsięwzięcia:


Serdecznie dziękuję za pomoc, współpracę i zaangażowanie: nauczycielom, uczniom, uczennicom oraz pracownikom szkoły w organizację wyżej wymienionych przedsięwzięć.
Szczególnie składam podziękowania uczniom zaangażowanym w uroczystościach z udziałem pocztu sztandarowego szkoły oraz w zawodach sportowo obronnych.

2019-02-14;   Zbyszek Jarek

Wyniki II- go etapu Powiatowego Konkursu Wiedzy o Historii Wrocławia "Wratislavia Aeterna"

Informujemy, że w dniu 24.01.2019 r. odbył się w naszej szkole II- i etap Powiatowego Konkursu Wiedzy o Historii Wrocławia „Wratislavia Aeterna”.
Uczniowie naszej szkoły zajęli - I miejsce.
Do III- go etapu konkursu zakwalifikowała się drużyna w składzie:
- Aleksandra Łuszczek kl. II TL2
- Michał Kempski kl. II KAP
- Kacper Latoń kl. I TL1
Gratulujemy!
Organizatorzy konkursu

2019-02-14;   M S

Wyniki IV Memoriału Marka Leśniaka

Mecz o 3 miejsce: 3 TPK - 3TLi 1:3
FINAŁ: 4TS - 4TL2 5:6
Najlepszy zawodnik turnieju Patryk Rak - 4 TS
Najlepszy bramkarz turnieju Damian Regiec - 3 TLi
Najlepszy strzelec Patryk Rak - 11 bramek (4TS)

Gratujemy wszystkich uczestnikom turnieju.

2019-01-16;   Grzegorz Dorobek

Wyniki szkolnego konkursu o życiu i twórczości Jana Kochanowskiego

Co roku w naszej szkole odbywa się konkurs wiedzy o życiu i twórczości Jana Kochanowskiego( jest to poeta ogwiazdkowany). Również w tym roku młodzież klas II licznie przybyła do sali 34, by zmagać się z różnymi zadaniami dotyczącymi etapów życia, gatunków literackich i dzieł Mistrza Jana z Czarnolasu. Rywalizacja była na bardzo wysokim poziomie.
Pierwsze miejsce zajęła Ewa Grabowa z klasy II TL1,miejsce II przypadło Aleksandrze Łuszczek z klasy II TL2, a III Kamilowi Barczykowi także z klasy II TL2.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

2019-01-02;   Beata Śliwińska

Wyniki szkolnego konkursu na wiersz i plakat o Ojczyźnie

Miło nam ogłosić, że zwycięzcą konkursu na wiersz o Ojczyźnie został Patryk Radwański z klasy II TL2, natomiast I miejsce w kategorii plakatu patriotycznego zajęła Maryna Hrymaliuk również z klasy II TL2. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Wszystkie prace ( wiersze i plakaty) można przeczytać i obejrzeć w grudniowym numerze "LOGOS".

2019-01-01;   Beata Śliwińska

Szczęśliwego Nowego Roku 2019

Wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły życzymy wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2019.

2019-01-01;   L S

Konkurs Wiedzy Psychologicznej

14 grudnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły, Aleksandra Łuszczek i Sebastian Siemiątkowski z klasy II TL2 oraz Kacper Gwóźdź z klasy III TE, wzięli udział w Konkursie Wiedzy Psychologicznej w Instytucie Psychologii UWr. Konkurs skłaniał młodzież do pogłębiania wiedzy z zakresu psychologii funkcjonowania człowieka i jego relacji ze środowiskiem. Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie- uczestniczyła młodzież z całej Polski. Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

2019-01-01;   Beata Śliwińska