Do wakacji pozostało

---

Aktualności

Realizacja porozumienia - Bezpieczna podróż - bezpieczny podróżny

W dniu 22. 09. 2020 r. nasza Szkoła podpisała porozumienie w sprawie REAZLIZACJI INNOWACJI PEDAGOGOCZNEJ

„Bezpieczna podróż - bezpieczny podróżny”. Porozumienie podpisał Pan –Jacek Krawczun - Dyrektor Zakładu Dolnośląskiego we Wrocławiu Spółki „CARGO” S.A. oraz Pani Stella Gazdulska – Dyrektor Zespołu Szkół Logistycznych. Głównym celem Innowacji Pedagogicznej jest wypracowanie umiejętności związanych z wykonywaniem zawodu maszynisty pojazdów trakcyjnych, poznanie zadań dyspozytora zakładowego oraz organizatora przewozów. Ponadto uczniowie zapoznają się z pracą rewidenta taboru kolejowego i zespołu manewrowego. Innowacja umożliwia realizację podstawy programowej dla technika transportu kolejowego na terenie zakładu pracy.

Uczniowie nabędą umiejętności rozpoznawania zasadniczych elementów budowy pojazdów trakcyjnych oraz nauczą się prowadzić wstępną ocenę stanu technicznego pojazdów, z uwzględnieniem bezpieczeństwa ruchu. Nabędą umiejętności prowadzenia dokumentacji technicznej i handlowej. Ponadto zostaną zapoznani z Systemem Zarządzania Bezpieczeństwem (SMS).

2020-09-24;   Stella Gazdulska

Wycieczka zawodowa do Jaworzyny Ślaskiej

W dniu 22.09.2020 roku zachowując wszelkie środki ostrożności w związku z COVID-19 klasy II technikum o kierunku technik transportu kolejowego oraz technik elektroenergetyk pojazdów szynowych uczestniczyli w ramach tradycji klas kolejowych naszej szkoły na wycieczce zawodoznawczej w Jaworzynie Śląskiej na terenie Skansenu lokomotyw parowych.
Uczniowie z dużym zainteresowaniem zapoznali się z pojazdami szynowymi. Byli pod wrażeniem konstrukcji maszyn parowych i pojazdów spalinowych. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała, gdyż mogli naocznie poznać konstrukcje maszyn kolejowych wykorzystywanych w niedalekiej przeszłości.

2020-09-23;   Roland Potoczny

Konkurs Wiedzy Kolejowej

Miło mi poinformować, że dwóch naszych uczniów szkoły pod opieką Pana Profesora Rolanda Potocznego - Dawid Majewski oraz Rafał Chodorowski z klasy III technikum o kierunku technik transportu kolejowego zakwalifikowali się do Finału Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Kolejowej, który organizowany jest przez Stowarzyszenie Edukacja dla Rozwoju Kolei i Stację Muzeum (d. Muzeum Kolejnictwa w Warszawie) oraz młodzieżową grupę projektową "Szlakiem Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej".
Dawid Majewski, Rafał Chodorowski będą reprezentować Zespół Szkół Logistycznych Technikum nr 12 im. Stanisława Staszica we Wrocławiu w finale konkursu, który odbędzie się 29 września br. w Stacji Muzeum w Warszawie.
Dyrektor Zespołu Szkół Logistycznych oraz nauczyciele przedmiotów zawodowych d/s. kolejnictwa serdecznie gratulują naszym uczniom dotychczasowych wyników i trzymamy wspólnie kciuki za powodzenie w finale konkursu.

2020-09-08;   LS

Spotkanie z Radą Rodziców

Spotkanie z Radą Rodziców
odbędzie się dnia 09 września 2020 r. o godz. 16.30 w bibliotece.

2020-09-08;   LS

Drodzy Rodzice Uczniów klas I-ych!

Bardzo proszę o dostarczenie do sekretariatu głównego szkoły lub Wychowawcy posiadanych przez Państwa dzieci orzeczeń i opinii poradni psychologiczno-pedagogicznej w celu niezwłocznego objęcia uczniów pomocą psychologiczno-pedagogiczna.
Z wyrazami szacunku,
Pedagog szkolny

2020-09-07;   LS

Matura poprawkowa

Matura w sesji poprawkowej odbędzie się w dniu 08.09.2020 o godz. 14.00
język polski i matematyka - sala gimnastyczna
język angielski - sala 010
Proszę o przybycie co najmniej 30 min. przed planowanym egzaminem i złożenie oświadczenia o stanie zdrowia.

2020-09-04;   LS

Wyniki egzaminów zawodowych

Wyniki egzaminów zawodowych będą wydawane 01-09-2020 od godziny 13:00

2020-08-31;   AS

Plenarna Rada Pedagogiczna

Uwaga Nauczyciele Zespołu Szkół Logistycznych
Plenarna Rada Pedagogiczna rozpoczynająca rok szkolny 2020/2021 odbędzie się 28. 08. 2020 r. o godzinie 10.00 w sali gimnastycznej.
Dyrektor
Zespołu Szkół Logistycznych

2020-08-23;   Stella Gazdulska

Dzień gospodarczy

Uwaga Nauczyciele!
31. 08. 2020 jest dniem gospodarczym w szkole.
Nauczyciele w Internacie biorą w tym dniu udział w zakwaterowaniu uczniów, zgodnie z harmonogramem.

2020-08-22;   Stella Gazdulska