Do wakacji pozostało

---

Aktualności

Myj ręcę

2020-03-30;   LS

Zostań w domu

2020-03-30;   LS

Odwołane zajęcia pozalekcyjne

Ze względu na kwarantannę, zajęcia pozalekcyjne ze strzelectwa sportowego są odwołane aż do końca kwarantanny.

2020-03-12;   Zbigniew Jarek

Magnum Praemium Wratislaviae

W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach informacje szczegółowe na
temat finału XII Powiatowego Projektu „Magnum Praemium Wratislaviae”
zostaną podane 26.03.2020.
Prace z konkursów fotograficznego "Wrocław na fotografii" i
polonistycznego można nadsyłać do 15 maja 2020. Prosimy o śledzenie
informacji na naszej stronie.
Finał projektu zostanie prawdopodobnie rozegrany na przełomie maja i
czerwca 2020.

2020-03-12;   Organizatorzy

Zawieszenie zajęć - nauczyciele

W dniu jutrzejszym nauczyciele, którzy wg planu mają lekcje, pracują w szkole w godzinach 8-12
lub 8.30 - 12.30".
Lista obecności będzie wyłożona w auli, jest to miejsce wyznaczone na dzień jutrzejszy, w którym pozostajecie Państwo w gotowości do pracy w wyznaczonym czasie.

2020-03-11;   LS

Uniwersytet Młodego Odkrywcy

Kim będą kiedyś dzisiejsi nastolatkowie? Którędy powinni podążać, by móc w przyszłości w pełni wykorzystać swoje możliwości i robić w życiu to, co sprawi im największą satysfakcję? UMO to miejsce, w którym poznasz samego siebie, odkryjesz swoje predyspozycje i możliwości, dzięki któremu znajdziesz pasję, a w rezultacie drogę, którą będziesz podążać do celu.

  1. O projekcie

  2. Deklaracja i oświadczenie

2020-03-04;   LS

Wrocławskie Obchody Dnia Języka Ojczystego

5 lutego 2020r. panie Agnieszka Doruch i Beata Śliwińska wzięły udział w III wrocławskich obchodach Dnia Języka Ojczystego zorganizowanych przez Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Dolnośląskie Centrum Filmowe w sali „Warszawa” Dolnośląskiego Centrum Filmowego. Patronatem Honorowym tego wydarzenia był Prezydent Wrocławia.
Uroczystość rozpoczęła się prelekcją Jarosława Perduta pt. „Trzy początki. 110 lat kina we Wrocławiu”. Przybliżyła nam ona historię DCF-u we Wrocławiu ( bez popcornu i reklam, miejsce prezentacji sztuki filmowej, spotkania z jej twórcami, organizator debat miejskich i wielu wydarzeń o charakterze interdyscyplinarnym: czytań, kameralnych koncertów, spektakli). Na zakończenie swojego wystąpienia pan Perduta zaproponował ofertę kulturalną i edukacyjną kina przygotowaną dla uczniów na rok szkolny 2019/2020.
Następnie głos zabrał prof. dr hab. Ryszard Waksmund. Ten znany badacz piśmiennictwa dla dzieci i młodzieży w aspekcie historycznym i genologicznym opowiedział, jak nauczyciel powinien wybierać lektury uzupełniające, aby były dla ucznia ciekawe i niebanalne.
W dalszej kolejności wypowiedziała się pani Agata Ścisłowska- nauczycielka liceum, która omówiła, jak obchodzony był Dzień Języka Ojczystego w szkołach, gdzie pracowała.
Ostatnia, przed przerwą, wystąpiła dr Agnieszka August- Zarębska z wykładem pt. „Język a kultura. Przypadek ladino- języka Żydów sefaradyjskich”.
W trakcie zaplanowanej przerwy wraz z innym nauczycielami wymieniliśmy doświadczenia polonistyczne dotyczące języka rodzimego, a także spraw kształcenia i nauczania.
Po przerwie pani Lidia Zyga i pan Robert Syta – konsultanci WCDN- opowiedzieli historię wieloletniego przedsięwzięcia propagującego czytelnictwo czyli projekt „Cały Wrocław czyta” .
Potem nastąpiło to, na co wszyscy czekali- odbyło się spotkanie z dr Markiem Krajewskim-
polskim pisarzem i filologiem klasycznym, specjalistą w zakresie językoznawstwa łacińskiego, doktorem nauk humanistycznych, laureatem Paszportu Polityki, a przede wszystkim autorem bestsellerowych powieści kryminalnych o Eberhardzie Mocku i Edwardzie Popielskim, których przekłady ukazały się w dziewiętnastu krajach. Opowiedział on o kulisach powstania swoich powieści kryminalnych, a także o czasach, kiedy był wykładowcą Uniwersytetu Wrocławskiego. Na zakończenie podpisywał swoje książki i robił pamiątkowe zdjęcia.
Spotkanie uważamy za bardzo udane.

2020-02-26;   Beata Ślwińska

Informacja dla osób powracających z północnych Włoch

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego...

2020-02-25;   LS