Do wakacji pozostało

---

Klasa mundurowa w zawodzie technik logistyk

Logistyka w Siłach Zbrojnych w RP

Klasa mundurowa jest innowacją kierowaną do uczniów zainteresowanych karierą w siłach zbrojnych RP. W programie znajduje się bogata oferta przedmiotów ściśle związanych z wojskowością jak również wychowaniem patriotycznym i obywatelskim. W edukacji wojskowej kładziemy jest duży nacisk na sprawność fizyczną i bojową ucznia. Klasa w ramach zajęć poznaje różne sztuki walki, techniki samoobrony i doskonali się w strzelaniu sportowym, dynamicznym oraz bojowym pod okiem znakomitych instruktorów.
Pełny zakres wyszkolenia uzupełnia wysoki poziom nauczania przygotowujący do zdania matury na wysokim poziomie. Współpraca ze Stowarzyszeniem Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej „COMMANDO” w Bolesławcu, Wojskowym Klubem Sportowym „Śląsk” i Ligą Obrony Kraju umożliwia doskonalenie praktycznych umiejętności w warunkach polowych poza szkołą. Współpraca z Akademią Wojsk Lądowych we Wrocławiu stwarza możliwość kontynuowania nauki na uczelni wojskowej. Uczniowie klasy mundurowej kończąc naszą szkołę zdobywają ponadto świetny zawód logistyka ceniony na rynku pracy.
W ramach procesu nauczania uczniowie klasy mundurowej wyjeżdżają na liczne obozy wojskowe i szkoleniowe, w trakcie których poznają wojskowe życie i szkolą swoje umiejętności oraz wiedzę zdobytą w szkole. Mają możliwość sprawdzić mundur noszony w szkole w warunkach bojowych. Zdobywają nowe doświadczenia i niezapomniane chwile choć często robią to na poligonie z wielkim wysiłkiem i w znoju hartując ducha obronności kraju.
Serdecznie zapraszam do naszej klasy mundurowej.


Instruktor Kamil Kesler
Koordynator Zbigniew Jarek

Klasa mundurowa

2020-07-01;   Kamil i Rafał

Seminarium Drewniak

W dniach od 31 stycznia do 2 lutego 2020 roku 29 uczniów z klas 1 Tli, 1TLiP, 2 Tli i 3 TLi wraz z nauczycielami: Panem Kamilem Keslerem, Panem Grzegorzem Dorobkiem i Panią Ewą Zakrzewską już po raz drugi wzięło udział w XIII edycji Seminarium Drewniak, szkoleniu realizowanym w systemie GROM COMBAT SYSTEM, w Warszawie. GROM COMBAT to system realnej samoobrony, którego zręby stworzył ppłk Leszek Drewniak, szef wyszkolenia i zastępca dowódcy JW. GROM. Organizowane co roku, już od dwunastu lat, Seminarium Drewniak poświęcone jest pamięci w/w podpułkownika, w trakcie którego jego uczestnicy mają okazję partycypować w zajęciach rozwijających umiejętności skutecznej obrony przed napastnikiem.
W piątek 31 stycznia, tuż po przyjeździe do Warszawy, uczestnicy udali się na warszawską Pragę, gdzie w niewielkim parku znajdującym się przy bloku w którym mieszkał ppłk Drewniak miało miejsce oficjalne rozpoczęcie szkolenia. Po wysłuchaniu prelekcji na temat życia i działalności ppłk Drewniaka, uczestnicy szkolenia musieli się w jak najszybszym tempie przemieścić na basen sportowy. Tam pod opieką instruktorów odbyły się zajęcia z ratownictwa wodnego, które wymagały od uczestników wykazania się wysokimi umiejętnościami pływania i zachowania w wodzie w sytuacjach kryzysowych. Po tych zajęciach grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami udała się do bazy noclegowej, którą stanowiła siedziba VI Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Reytana znajdującego się na warszawskim Mokotowie. Późnym wieczorem odbyły się tam zajęcia sprawnościowe zaprawiające pod względem fizycznym do gotowości do ciężkiej pracy podczas kolejnych dni szkolenia. To jeszcze jednak nie był, jak miało się wydawać, koniec działań. W środku nocy na pogrążonych we śnie uczestników Seminarium czekała jeszcze jedna, dość ekscytująca atrakcja, a mianowicie symulacja porwania. Dzięki brawurowej akcji instruktorów szkolenia, symulującej przeprowadzenia takiego porwania, uczniowie mogli poznać tajniki taktyki zachowania w sytuacji zakładniczej.
Przez kolejne dwa dni tj. 1 i 2 lutego uczestnicy Seminarium brali udział w różnych blokach szkoleniowych, w trakcie których zyskali wiedzę z zakresu walki wręcz w tym z przeciwnikiem uzbrojonym w nóż lub pałkę, wykrywania inwigilacji w połączeniu z grą miejską i zdobywania umiejętności na orientację w mało znanym lub zupełnie obcym terenie, podstaw walki w pomieszczeniu, strzelania z broni krótkiej, medycyny z naciskiem na taktykę działań ratowniczych w warunkach bojowych czy rozpalania ogniska z użyciem krzesiwa. Co więcej, podczas drugiego dnia szkolenia jego organizatorzy przewidzieli też czas na wizytę w Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie podzieleni na grupy uczestnicy wraz z wyznaczonym przewodnikiem zwiedzili wybrane miejsca w/w Muzeum.
W ostatni dzień szkolenia, po zrealizowaniu wszystkich zaplanowanych zajęć, odbyło się oficjalne zakończenie Seminarium. Wszyscy biorący w nim udział otrzymali dyplomy upamiętniające uczestnictwo w tym wydarzeniu, a także koszulki z logo GROM COMBAT SYSTEM oraz wiele cennych rad, wskazówek oraz słów uznania za zaangażowanie i podjęty trud w trakcie szkolenia od organizatorów i instruktorów prowadzących zajęcia. Po oficjalnym zakończeniu Seminarium, wszyscy uczestnicy udali się jeszcze na Cmentarz Wojskowy na Powązkach, gdzie zapalili znicze na grobach najbardziej zasłużonych dowódców JW. GROM.
Pomimo ogromnego zmęczenia, zmierzenia się z bardzo ciężkimi fizycznymi, a także wymagającymi silnej odporności psychicznej wyzwaniami, nasi uczniowie z bardzo pozytywnymi wrażeniami powrócili do Wrocławia.
Zachęcamy do obejrzenia filmu i zdjęć znajdujących się w załączonej galerii.

2020-04-08;   Ewa Zakrzewska

Odwołane zajęcia pozalekcyjne

Ze względu na kwarantannę, zajęcia pozalekcyjne ze strzelectwa sportowego są odwołane aż do końca kwarantanny.

2020-03-12;   Zbigniew Jarek

Podziękowanie strzelcom

Wszystkim strzelcom naszej szkoły dziękuję za udział i zaangażowanie w zajęciach i zawodach strzeleckich przez cały rok szkolny 2017/2018, życzę bezpiecznego wypoczynku przez okres wakacji.

2018-06-26;   Zbigniew Jarek

Liga strzelecka

Dnia 23 marca 2018 r. odbyła się przedostatnia runda ligi strzeleckiej szkół ponadgimnazjalnych Dolnego Śląska 2017/2018 o puchar Dyrektora I LO z Wołowa.
Dziękujemy drużynie w składzie: Klaudia Opolska, Daniel Wojdat, Karolina Kułakowska, Bartłomiej Zaranek i Dominika Majkowicz.
Zbigniew Jarek

2018-03-29;   L S

Liga strzelecka

Dnia 05 stycznia odbyła się kolejna runda Ligi Strzeleckiej klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych o Puchar Dyrektor LO XV. Najlepszy wynik osiągnęła Karolina Kułakowska z klasy ITS. Reprezentacji Zespołu Szkół Logistycznych gratuluję dobrego wyniku.

2018-01-09;   Zbigniew Jarek

Zawody Strzeleckie - Babka Wielkanocna

W dniu 12 kwietnia 2017 r. odbyła się ostatnia runda Ligi strzeleckiej o Puchar LO nr I.
W klasyfikacji drużynowej Zespół Szkół nr 23 zajął VI miejsce. W ogólnej klasyfikacji Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej nasza szkoła zajęła IV miejsce. Dziękuję wszystkim zawodnikom za zaangażowanie w działalność koła strzeleckiego w ciągu roku szkolnego 2016-2017 i zapraszam na treningi, które będą trwały do końca roku w każdy czwartek. Nabliższe zawody odbędą się 20 maja 2017 r. na stadionie Olimpijskim o Puchar Dyrektora Ligi Obrony Kraju.

2017-04-18;   Zbigniew Jarek

Międzyklasowe zawody strzeleckie

Zapraszamy reprezentacją klas I do IV na zawody strzelecki o przechodni "Puchar Dyrektora ZS nr 23" dnia 05 kwietnia 2017 r. od godziny 8:30 do 12:00. Miejsce zawodów ul. Świdnicka 28 IV piętro.

2017-04-01;   Zbigniew Jarek

XIV Olimpiada Pierwszej Pomocy - październik 2016

Misją Olimpiady było: zachęcać do ratowania życia, uczyć zasad pierwszej pomocy, promować najwyższe wartości. Turniej składał się z dwóch części. Pierwsza to teoretyczny test z pytaniami zamkniętymi. W części praktycznej należało wykonać wylosowane czynności pierwszej pomocy. Na Olimpiadzie pierwszej pomocy naszą szkołę reprezentowała grupa z klasy 2Tli. Dziękuję za udział i godne reprezentowanie naszej szkoły. Å»yczę sukcesów w roku 2017.

2016-12-20;   Zbigniew Jarek

III Medialna Międzynarodowa Konferencja Naukowa - listopad 2016

Temat konferencji: „Decyzje w sytuacjach zagrożeń” Współpraca administracji państwowej ze służbami mundurowymi w procesie decyzji w sytuacjach zagrożeń.
Organizatorem konferencji była: Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych imienia Generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu, Wydział zarządzania; Politechnika Warszawska, Wydział Elektryczny; Politechnika Wrocławska, Wydział Informatyki i Zarządzania.
Celem konferencji było: Zaprezentowanie i upowszechnianie wyników badań, wymiana poglądów oraz doświadczeń dotyczących podejmowania decyzji w warunkach niepewności i ryzyka, zagrożeń terrorystycznych, kulturowych i innych
W ramach obrad poruszane były następujące zagadnienia: determinanty
i ograniczenia oraz uwarunkowania sytuacyjno-organizacyjne w procesie podejmowania decyzji, reakcja na zagrożenia kulturowe i terrorystyczne-teoria i praktyka, podejmowanie decyzji w warunkach niepewności i /lub zagrożenia w zależności od różnych rodzajów ryzyka, zarządzanie ryzykiem we współczesnych organizacjach i projektach, badania nad ryzykiem naturalnym, niezawodność i ciągłość dostawy usług systemów krytycznych, psychologiczne aspekty podejmowania decyzji w warunkach kryzysowych, społeczne i moralne aspekty ryzyka.
Zbigniew Jarek

2016-11-24;   L S

Wycieczki zawodowe - październik 2016

W ramach „Koła Strzelec” została zorganizowana wycieczka zawodoznawcza dla uczniów technikum m.in. do POLBUS-PKS oraz wycieczka do produkcji autobusów firmy VOLVO.

2016-11-20;   Zbigniew Jarek

75 rocznica zbrodni Katyńskiej

Dnia 13 kwietnia 2015 roku w kościele garnizonowym odbyła się uroczysta msza święta w dniu 75 rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie (Daniel Wendelberger, Paulina Karasiuk, Klaudia Dziekan) z pocztu sztandarowego.

2015-05-26;   Z.J.

Liga strzelecka 2015

W tym roku szkolnym zakończył się sezon Ligi strzeleckiej, w której uczestniczyły wszystkie szkoły ponadgimnazjalne. W klasyfikacji drużynowej nasza szkoła zajęła IX miejsce. Dzięki wszystkim strzelcom za aktywne działalność przez cały rok.

2015-05-12;   Z.J.

Liga Strzelecka 2014

Od dnia 16 października 2014 r. w ramach Ligi Strzeleckiej, odbyły się zawody strzeleckie o Puchary dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych. W ogólnej klasyfikacji drużynowej nasza szkoła zajmuje 9 miejsce po IV rundzie. Wyróżniającym się strzelcom: Nikoli Szafińskiej, Jakubowi Å»yłce, Robertowi Wyderze oraz innym serdecznie dziękuję za dotychczasowe zaangażowanie.

2014-12-02;   Zbigniew Jarek

Młodzież Zapobiega Pożarom

Dnia 26 marca 2014 roku w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu odbył się konkurs wiedzy pt. "Młodzież Zapobiega Pożarom". Naszą szkołą reprezentowali uczniowie: Adrian Ilba i Kamil Czereba z klasy 2TS. W klasyfikacji indywidualnej Adrian zajął IV miejsce. Serdecznie gratulujemy.

2014-04-19;   Zbigniew Jarek

Zawody Strzeleckie o Puchar Dyrektora Szkoły Nr 23

Zawody Strzeleckie o Puchar Dyrektora Szkoły Nr 23 we Wrocławiu odbyły się w marcu 2014.
Klasyfikacja drużynowa:

 1. 4TLb - 214 pkt
 2. 1TS - 202 pkt
 3. 1TLc - 198 pkt
 4. 1TLa - 196 pkt
 5. 2TLa - 189 pkt
 6. 1TLb - 179 pkt
Klasyfikacja indywidualna:
 1. August Jaworski - 4TLb - 81 pkt
 2. Kamil Fuławka - 1TLc - 80 pkt
 3. Ola Strzecha - 3TAT - 78 pkt
 4. Daria Kopejkin - 2TLA - 75 pkt
Puchar przechodni oraz nagrody i wyróżnienia zostaną wręczone na zakończenie roku szkolnego.

2014-03-22;   Z.J.

Zawody Strzeleckie o Puchar Dyrektora LO 7

Zawody Strzeleckie szkół ponadgimnazjalnych o Puchar Dyrektora LO nr 7 z karabinka pneumatycznego. Drużyna naszej szkoły w składzie: Augusty Jaworski, Agata Maćkiewicz, Jakub Å»yłka, Nikola Szafińska i Daria Kopejkin zajęła VI miejsce.
W Lidze Strzeleckiej Szkół Ponadgimnazjalnych zajmujemy V miejsce.

2014-03-21;   Z.J.

Liga Strzelecka

Dnia 8 i 24 października 2013 roku odbyły się zawody strzeleckie dla szkół ponadgimnazjalnych o puchar: Prezesa Ligi Obrony Kraju oraz Puchar Dyrektora ZS Nr XV. W ogólnej klasyfikacji Ligi Strzeleckiej nasza szkoła zajmuje VII miejsce. Serdecznie gratuluję uczniom biorących udział w zawodach.

2013-11-01;   ZJ

Olimpiada Pierwszej Pomocy

Dnia 16 listopada odbędzie się XI Wrocławska Olimpiada Pierwszej Pomocy w LO nr 1. Uczniom biorącym udział w Olimpiadzie życzę sukcesów.

2013-10-25;   ZJ

Osiągnięcia w roku szkolnym 2012/2013

W roku szkolnym 2012/2013 Zespół Szkół Nr 23 został wyróżniony medalem za zasługi dla Ligi Obrony Kraju.

Z ważniejszych wydarzeń działalności koła:
 • VI miejsce w klasyfikacji ogólnej w Lidze strzeleckiej szkół ponadgimnazjalnych Dolnego Śląska,
 • w klasyfikacji indywidualnej VI miejsce zdobył August Jaworski

W zawodach sportowo-obronnych "Wroclok 2013" w klasyfikacji drużynowej szkół ponadgimnazjalnych Dolnego Śląska reprezentacja dziewcząt i chłopców zajęła IV miejsce.

Z działalności ratownictwa przedmedycznego na X Olimpiadzie I pomocy w klasyfikacji drużynowej reprezentacja w składzie: Monika Słowik, Dariusz Lachowski zajęła IV miejsce.

W przeglądzie piosenki wojskowej NATO Patrycja Krupnik zdobyła Puchar Dyrektora Wydziału Edukacji we Wrocławiu.

Wszystkim uczniom, serdecznie dziękuję za duże zaangażowanie i pracę w szkolnym kole strzeleckim "Strzelec".

2013-07-10;   Z J

Medal

Uchwałą nr 56 z dnia 16 grudnia 2012 roku Zarząd Główny Ligi Obrony Kraju z siedzibą w Warszawie nadał naszej szkole Medal za zasługi dla Ligi Obrony Kraju.

2013-02-21;   Z J

Puchar Dyrektora ZS nr XV

W dniach 21 stycznia 2013 roku odbyły się zawody strzeleckie o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół nr 15 we Wrocławiu. Reprezentacja w składzie: Agata Maćkiewicz, Aleksandra Strzecha, August Jaworski, Mateusz Mirocki i Jacek Miśkiewicz zajęli IX miejsce w klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych. W ogólnej klasyfikacji Ligi Strzeleckiej po VI rundzie nasza szkoła zajmuje VI miejsce.

2013-01-25;   Z J

Bombka Świąteczna - IV runda ligi strzeleckiej

Dnia 10 grudnia 2012 roku odbyła się IV runda ligi strzeleckiej o Wielką Świąteczną Bombkę z karabinka sportowego (przyrządy zamknięte). W klasyfikacji drużynowej nasza reprezentacja zajęła VII miejsce. W klasyfikacji indywidualnej August Jaworski zajął II miejsce. Na uwagę zasługuje fakt, że klasyfikacji ogólnej szkół ponadgimnazjalnych ligi August Jaworski zajmuje IV miejsce. Serdecznie gratuluję.

2012-12-18;   Z J

V Ogólnopolski Konkurs Recytatorski Wierszy i Pieśni o tematyce patriotycznej

W dniach 16 i 17 listopada odbył się V Ogólnopolski Konkurs Recytatorski Wierszy i Pieśni o tematyce patriotycznej z okazji Narodowego Święta Niepodleglości w Koszęcinach w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny.

Celem konkursu było:
- wzbogacenie w patriotyczne wartości organizowanych obchodów Święta Niepodległości,
- upowszechnianie i pogłębianie wśród młodzieży znajomości polskiej poezji patriotycznej oraz rozwijanie wrażliwości artystycznej,
- wytwarzanie emocjonalnego stosunku do wartości kulturowych, w szczególności do poezji oraz upowszchnianie wśród młodzieży piękna mowy ojczystej, dorobku kultury narodowej i kultury żywego słowa.

Naszą Szkołę reprezentowali następujący uczniowie: w kategorii recytacji - Patrycja Krupnik i Dorota Madalińska, w kategorii pieśni patriotycznej - Monika Durlej i Wojtek Å»urawski.

Jury oceniało dobór repertuaru, interpretację tekstu oraz ogólny wyraz artystycznego występu.

Składamy serdeczne podziękowania uczniom za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie się do konkursu. Å»yczymy kolejnych sukcesów w VIII Przeglądzie Twórczości Zakazanej w PRL.

2012-11-20;   Z. Jarek

Radosna Parada Niepodległości

Zdobyliśmy pierwsze miejsce. Obrazy mówią za siebie. Gratulujemy zwycięstwa.

2012-11-13;   L S

X Olimpiada Pierwszej Pomocy

Dnia 5 i 6 października odyła się Jubileuszowa X Olimpiada Pierwszej Pomocy której celem było popularyzowanie wśrod młodzieży wiedzy teoretycznej i praktycznej.
Serdecznie gratulujemy osiągniecia wysokich wyników uczniom szkolnego koła PCK biorącym udział w konkursie wiedzy teretycznej, Monice Słowik oraz Dariuszowi Lachowskiemu za zajęcie IV miejsca w konkurencji działań praktycznych.
Zbyszek Jarek. Pozdrawiam

2012-10-27;   Z.J.