Do wakacji pozostało

---

Fotoreportaże

Sekcja Pasażerska we Wrocławiu Spółki "PKP Intercity" S.A. oraz Cargo S.A.

W dniu 26, 27.04.2022 r. odbyły się kolejne zajęcia dydaktyczne u przewoźników w ruchu pasażerskim i towarowym
w ramach Innowacji Pedagogicznych "Bezpieczna podróż bezpieczny podróżny".W dniu 26.04.2022 r. w Sekcji Pasażerskiej we Wrocławiu Zakładu Zachodniego w Poznaniu Spółki "PKP Intercity" S.A. pod kierunkiem Pani Alicji Pani Magdy z Zespołu ds. Instruktażu Handlowego, młodzież z klasy III technikum o kierunku technik transportu kolejowego podczas zajęć w grupach opracowywali zagadnienia:
Obowiązki konduktora:

  1. Wypisać na jakie elementy biletu należy zwrócić uwagę podczas kontroli - bilet internetowy i zakupiony w kasie.
  2. Zajęcia zakończone testem z wiedzy o Standardach obsługi klienta.
Zajęcia zostały zakończone opracowanym przez Panie Instruktorki Testem na temat omawianych zagadnień na zajęciach. Miło mi poinformować, że Test zaliczyli wszyscy na ocenę bardzo dobry oraz dobry.

Natomiast zajęcia w dniu 27.04.2022 r. u przewoźnika w ruchu towarowym tj. Zakładzie Dolnośląskim we Wrocławiu Spółki "Cargo" S.A. odbyły się pod kierunkiem Pani Naczelnik Pionu Dyspozytorsko - Logistycznego.
Pani Emilia przedstawiła w sposób dokładny zasadę działania jednej z najnowocześniejszych dyspozytur w kraju, a także zasadę współpracy Dyspozytury Zakładowej z Działem Logistyki tutejszego Zakładu. Na zadawane pytania młodzieży z klasy III Pani Naczelnik udzielała wyczerpujących odpowiedzi.
W imieniu Dyrekcji Szkoły, młodzieży składam serdeczne podziękowanie dla Pani Instruktor Alicji, Magdy, a także Pani Naczelnik Emilii za profesjonalne prowadzenie zajęć.

2022-04-28;   Roland Potoczny

Kadry dla Przemysłu "POLREGIO"

W dniu 29.03.2022 r. na zaproszenie Pani Dyrektor z Centrali Spółki "POLREGIO" S.A. w Warszawie w ramach współpracy programu "Kadry dla Przemysłu" młodzież z Zespołu Szkół Logistycznych we Wrocławiu z klasy kolejowej o kierunku technik transportu kolejowego mogła uczestniczyć w zajęciach na najnowocześniejszym symulatorze pracy maszynisty "SYMULATOR NEWAG IMPULS" umieszczonego na ruchomej platformie w Centrum Szkolenia POLREGIO w Częstochowie.
Zajęcia odbywały się między innymi w kabinie maszynisty pod nadzorem Pana instruktora maszynistów z Zakładu Dolnośląskiego we Wrocławiu. Zapoznanie z pracą maszynisty obejmowało prowadzenie pociągu na odtworzonych trasach stanowiących odzwierciedlenie rzeczywistej pracy maszynisty. Trasy były różnorodnie konfigurowane z sytuacjami zdarzającymi w życiu pracy mechanika pojazdu trakcyjnego.
Podsumowując dzisiejsze zajęcia Pan instruktor pochwalił młodzież za dużą wiedzę w tym wiedzę dziewczyn. I podkreślił, że przyszli kolejarze z Wrocławia mogą z pełną determinacją podnosić swoje kwalifikacje w uzyskaniu licencji oraz świadectwa maszynisty.
W imieniu młodzieży, Dyrektor i kadry pedagogicznej Zespołu Szkół Logistycznych we Wrocławiu, składam na ręce Pani Dyrektor serdeczne podziękowanie za wspaniałą wycieczkę zawodoznawczą. Panu instruktorowi za trud włożony w prowadzeniu zajęć, a także za przemiłą atmosferę. Pani Basi z Centrum Szkolenia POLREGIO w Częstochowie dziękujemy za miłe przyjęcie młodzieży.

2022-04-03;   Roland Potoczny

VII Memoriał Marka Leśniaka

Fotoreportaż z finału.

2021-12-17;   G. Dorobek

VII Memoriał Marka Leśniaka

Retransmisja finału.

2021-12-17;   G. Dorobek

Informacja Koła Teatralnego Panta Rhei

Pragnę poinformować, że członkowie Koła Teatralnego "Panta Rhei" wzięli udział w "Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej", organizowanym przez Akademię Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Uczennice naszej szkoły : Kateryna Bohachova i Zuzanna Iwańska z klasy III TPK zajęły w powyższym konkursie I miejsce w kategorii - zespoły, zdobywając pamiątkowy puchał oraz cenne nagrody rzeczowe.

2021-07-01;   Małgorzata Szydłowska

Zapraszamy na zajęcia SKS uczniów ZSL

SKS na treningu w ZSL:


Ze sportowym pozdrowieniem.

2021-04-26;   Grzegorz Dorobek, Kamil Kesler

Uczestnicy Erasmus + w Saragossie

Zapraszamy do obejrzenie zdjęć naszych uczniów na praktykach w Hiszpanii.

2019-10-01;   

Finał XI Powiatowego Projektu - fotoreportaż

Zapraszam na fotoreportaż z finału XI Powiatowego Projektu Magnum Praemium Wratislaviae.

2019-06-13;   Beata Wojdyło

Ocal od zapomnienia 2019

24 maja 2019 r. Spotkanie na Rynku - Wrocławia. Parada pocztów szkół, które uczestniczą w Projekcie.

2019-05-30;   Zdzisława Lubczyńska-Surdyka

Miejsce praktyk w Saragossie

Tutaj spełniamy swoją pasję.
Pozdrawiamy z Hiszpanii.

2018-03-01;   L S

Fotorelacja z wycieczki do firmy partnerskiej Kuehne Nagel

Zapraszamy do oglądnięcia kilku zdjęć z wycieczki zawodowej do firmy Kuehne Nagel.

2018-02-26;   L S

XIII Ogólnopolskie Forum studentów transportu i logistyki Trans Logistik

Zapraszamy na fotoreportaż z XIII Ogólnopolskie Forum studentów transportu i logistyki Trans Logistik.

2017-12-11;   Leszek Szpiech

Konferencja

W dniu 13.czerwca nasza Uczniowie klasy 2TL1 i 2TS uczestniczyli w konferencji "Czas na Zawodowców czyli jak zdobyć dobrą pracę". Gości przywitał Leszek Frelich redaktor naczelny Gazety Wyborczej we Wrocławiu oraz dyrektor Zespołu Szkół Teleinformatycznych i Elektronicznych we Wrocławiu Rafał Cichocki.
Jako pierwsza wystąpiła Ewa Kaucz wiceprezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, która przedstawiła Raport o pracy dla młodych. W pierwszej części Konferencji pt. „Młodzi-Młodym” uczniowie wysłuchali dyrektorów szkół i przedstawicieli firm. Wypowiedzi miały na celu zachęcić uczniów, którzy ukończyli lub kończą szkoły zawodowe, aby podejmowali pracę w swoim zawodzie. Uczestnicy debaty m.in. modzi pracownicy opowiedzieli, dlaczego wybrali drogę "Zawodowców", co im to dało, jak się im pracuje, jakie są warunki w firmach i możliwości rozwoju. Następnym punktem w programie była prezentacja dotycząca pracy i działań skierowanych dla młodych na przykładzie firmy Whirlpool. W dalszej kolejności obejrzeliśmy prezentację dotycząca pracy i działań skierowanych dla młodych na przykładzie firmy Rawlplug. Później podczas przerwy kawowej w strefie firm uczestnicy i goście mieli możliwość bliższego kontaktu z przedstawicielami firm, poznania ich produktów, zadania pytania w specjalnie stworzonej strefie prezentacji firm. Po przerwie przedstawiono prezentację video pt. „O jakiej pracy marzą młodzi” opracowaną przez Gazetę Wyborcza Wrocław oraz wybrane prezentacje konkursowe z akcji pt. „Elektrotim szkołom” firmy Elektrotim. Ostatnim punktem w harmonogramie była debata pt. „Co zrobić, by przekonać młodzież do wybierania szkół zawodowych i firm produkcyjnych?” Prowadzący Jacek Kulesza, redaktor Gazety Wyborczej wraz z przedstawicielami firm i edukacji zastanawiali się co zrobić, by przekonać młodzież do wybierania szkół zawodowych i firm produkcyjnych, co zmienić w szkołach zawodowych i firmach, by były jeszcze bardziej atrakcyjne dla młodych ludzi. A także jak zmienić postrzeganie „Zawodowców”, by młodzież wybierając szkołę nie kierowała się tylko modą na ogólniaki. Spotkanie zakończył oraz pożegnał gości redaktor Jacek Kulesza.
Agnieszka Skarupa
Monika Wojtaś

2017-06-19;   Agnieszka Skarupa

"Giełda bankowa" w PKO BP

Fotorelacja z "Giełdy bankowej" w PKO BP.

2017-04-01;   L S

Finał Ligi Młodych Logistyków fotorelacja.

Finał Ligi Młodych Logistyków fotorelacja. Zapraszamy

2017-03-23;   L S

Już niedługo spotkanie w naszej szkole

W najbliższy wtorek 13.12.2016 r będziemy gościć w naszej szkole zespoły, które realizują projekt związany z tworzeniem e-sklepu w ramach konkursu "Mój pierwszy biznes przed 20tką". A tymczasem zamieszczamy kilka zdjęć z poprzednich spotkań....

2016-12-07;   Agnieszka Skarupa

Finał VIII edycji „Magnum Praemium Wratislaviae” 2015/2016

W dniu 08.04.2016 r. o godz. 10.00 w auli szkolnej ZS Nr 23 odbył się finał VIII edycji Powiatowego Projektu „Magnum Praemium Wratislaviae”. Uroczystość tą zaszczyciły swoją obecnością następujące osoby: p. prof. Teresa Kulak /Uniwersytet Wrocławski/, p. Zbigniew Magdziarz /prezes Towarzystwa Miłośników Wrocławia/, p. Bożena Święch /metodyk z WCDN/, p. Hanna Staniów /metodyk z WCDN/, p. Robert Syta /artysta-plastyk, metodyk z WCDN/, p. Barbara Wołek /przewodnicząca Komisji Wychowania Regionalnego/.
Wyniki finału IX Powiatowego Konkursu Wiedzy o Historii Wrocławia „Wratislavia Aeterna” /etap III konkursu: prezentacja multimedialna/:
I miejsce - ZS Nr 23; drużyna w składzie: Klaudia Kornat, Natalia Gawryś, Rafał Świrski
II miejsce – LO Nr IX; drużyna w składzie: Julia Wieprow, Dominika Ziobro, Paweł Kubiszewski
III miejsce – LO Nr III; drużyna w składzie: Wojciech Piątek, Tomasz Kapuścik, Mateusz Bożejko
IV miejsce – LO Nr XII; drużyna w składzie: Jan Tomczyk, Krzysztof Bałenkowski, Michał Gwardyński
W trakcie uroczystości wręczono również nagrody dla zwycięzców oraz opiekunów z ponadgimnazjalnych szkół biorących udział w pozostałych konkursach rozgrywanych w ramach projektu: VIII Powiatowego Konkursu „Wrocław na fotografii”, VIII Powiatowego Konkursu na reportaż o Wrocławiu, IV Powiatowego Konkursu o Wrocławiu w języku angielskim ”My Wroclaw”.
W przerwie finału konkursu historycznego „Wratislavia Aeterna” wystąpili uczniowie naszej szkoły z programem artystycznym.
Organizatorzy serdecznie dziękują za uczestnictwo w tegorocznej edycji projektu „Magnum Praemium Wratislaviae” jednocześnie zapraszając do udziału w przyszłym roku szkolnym.

2016-04-15;   Beata Wojdyło

VII Powiatowy Projekt „Magnum Praemium Wratislaviae”

VII Powiatowy Projekt „Magnum Praemium Wratislaviae” – rok szk.2014/2015
W dniu 10.04.2015 r., w Zespole Szkół Nr 23 we Wrocławiu odbyło się uroczyste zakończenie VII Powiatowego Projektu „Magnum Praemium Wratislaviae” , w czasie którego nastąpił finał VIII Powiatowego Konkursu Wiedzy o Historii Wrocławia „ Wratislavia Aeterna” . Następnie uhonorowano laureatów pozostałych konkursów organizowanych przez naszą szkołę, w ramach Projektu „Magnum Praemium Wratislaviae” . Nagrody ufundowane przez Wydział Edukacji UM odebrali zwycięzcy następujących konkursów:
• VII Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Wrocław na fotografii”
• VII Powiatowego Konkursu na reportaż o Wrocławiu
• III Powiatowego Konkursu o Wrocławiu w języku angielskim „My Wroclaw”
• VIII Powiatowego Konkursu Wiedzy o Historii Wrocławia „ Wratislawia Aeterna”.
Swoją obecnością zaszczycili Nas uczniowie szkół ponadgimnazjalnych m. Wrocławia, ich opiekunowie oraz goście honorowi : Pani Ewa Szczęch Kierownik Działu Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych Departamentu Edukacji, Pani Ewa Skrzywanek doradca metodyczny WCDN oraz Pan Zbigniew Magdziarz Prezes Towarzystwa Miłośników Wrocławia. W skład jury konkursu historycznego „Wratislavia Aeterna” weszli: p. Radna miasta Wrocławia- Małgorzata Zawada, p. Redaktor „Gazety Wyborczej”- Beata Maciejewska, p. Hanna Staniów - metodyk WCDN- u, p. Margaret Amaka Ohia- reprezentująca grono twórców Projektu „Europejska Stolica Kultury- Wrocław 2016”.
Poniżej podajemy wyniki VIII Powiatowego Konkursu Wiedzy o Historii Wrocławia
„Wratislavia Aeterna”:
I miejsce – Liceum Ogólnokształcące Nr III
II miejsce – Liceum Ogólnokształcące Nr VII
III miejsce – Zespół Szkół Nr 23 we Wrocławiu
IV miejsce – Liceum Ogólnokształcące Nr IX
V miejsce – Liceum Ogólnokształcące Nr XII
VI miejsce – Liceum Ogólnokształcące Nr X

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom konkursów.
Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji projektu „Magnum Praemium Wratislaviae”.
Organizatorzy

2015-04-28;   B. Wojdyło

II Forum Zawodowe - "Zaplanować karierę"

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z II Forum Zawodowego z 15 kwietnia 2014 roku.

2014-05-14;   L S

Makieta kolejowa - tory kolejowe

Zapraszamy do oglądnięcia kolejnego etapu tworzenia "Makiety kolejowej"

2013-12-18;   L S

Radosna Parada Niepodległości

Zdobyliśmy pierwsze miejsce. Obrazy mówią za siebie. Gratulujemy zwycięstwa.

2012-11-13;   L S

Poezja Zbigniewa Herberta - konkurs recytatorski

W dniu 3 grudnia 2008 odbył się konkurs recytatorski poezji Zbigniewa Herberta. Krótki fotoreportaż.

2008-12-05;   L S

Szkoła Policealna - koniec roku szkolnego 2007-2008

Uczniowie Szkoły Policealnej uroczyście odebrali świadectwa ukończenia szkoły w auli.

2008-06-19;   Antoni Winiarski

Szkoła Zaoczna - zakończenie roku szkolnego 2007-2008

Uroczyste pożegnanie ze szkołą.

2008-06-19;   Antoni Winiarski

Zakończenie Roku Szkolnego Klas Maturalnych

Krótki reportaż z kwietnia 2008 roku z uroczystości zakończenia roku szkolnego 2007/2008 klas maturalnych.

2008-05-28;   Antoni Winiarski

Międzyszkolny konkurs Wrocław - Moje Miasto

Najlepsi walczą w finale konkursu "Wrocław - Moje Miasto.

2008-05-15;   Organizatorzy konkursu

Szkolne Koło Turystyczne GLOB - Błedne Skały

W piątek 18.04.2008 r. o godzinie 6.20, spotkaliśmy się pod tablicą na Dworcu Głównym PKP, by zdobywać szczyty Gór Stołowych. Wszystkim dopisywał wyśmienity humorek, mimo tego, iż pociąg był przepełniony. Udało nam się znaleźć miejsce ... na korytarzu. Długa i męcząca podróż, urozmaicana śpiewami i opowiadaniem dowcipów, skończyła się w Kudowie Zdroju. Po wyjściu z pociągu humoru nie straciliśmy, pogoda była bardzo ładna w sam raz na spacer po górach. Przed rozpoczęciem wędrówki odwiedziliśmy sieć sklepów "Biedronka", zaopatrzeni wyruszyliśmy na wędrówkę.
Naszym "przedniotylnym" przewodnikiem był kolega ze starszej klasy - Dawid, pilnowany czujnym okiem dwójki naszych profesorów, który doprowadził nas cało i szczęśliwie do celu. Wędrując, robiąc zdjęcia i podziwiając cudowne widoki, po długim i wyczerpującym marszu doszliśmy do Błędnych Skał. Miły pan, spotkany na szlaku zrobił nam kilka zdjęć grupowych przy bramie wejściowej. Tam małymi grupami ruszyliśmy w kierunku labiryntu, aby przeciskać się przez różnorodne szczeliny skalne. W drodze powrotnej spieszyliśmy się na autobus, który przyjechał zaraz po naszym dojściu na przystanek autobusowy. W drodze powrotnej było bardzo wesoło, pomimo zmęczenia „ciężkąâ€, górską wspinaczką.
Było świetnie! Zapraszamy wszystkich chętnych na następną naszą wyprawę, tym razem będziemy zdobywać forty w Srebrnej Górze.
Szczegóły zaraz po przerwie majowej :D

2008-04-24;   Justyna Pająk, Marta Maryniak

Otrzęsiny nie są straszne

Czy otrzęsiny można przeżyć? Można.

2007-10-25;   A. Winiarski

Szlakiem papieskim

Wycieczka pociągiem do klasztoru w Henrykowie.

2007-10-25;   LS

Otrzęsiny

Klasy pierwsze zostały "pełnoprawnymi" uczniami.

2005-10-25;   Edyta Majkowska

Piknic w Wolsztynie

Wycieczka integracyjna do Wolsztyna

2005-09-18;   Edyta Majkowska

Rozpoczęcie Roku Szkolnego

Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2005-2006

2005-09-15;   Edyta Majkowska