Trako 24-09-2021
Zespół Szkół Logistycznych

Zdjęcia: Roland Potoczny


Międzynarodowa wystawa kolejnictwa Trako - Gdańsk 2021

W dniu 24.09.2021 r. młodzież z klas kolejowych i logistycznych Zespołu Szkół Logistycznych we Wrocławiu uczestniczyła w Dniu Edukacji i Kariery organizowanym przez Międzynarodowe Targi Gdańskie S.A. oraz Grupę PKP w Centrum Wystawienniczo – Kongresowym AMBEREXPO na Międzynarodowych Targach Kolejnictwa „TRAKO – 2021” w Gdańsku.
Młodzież z wielką satysfakcją i zainteresowaniem mogła zobaczyć najnowocześniejszy tabor, wagony w tym lokomotywę manewrową w systemie wodorowym, przygotowanym do eksploatacji w ruchu pasażerskim i towarowym. Dużym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszył się bezpośredni kontakt z pracodawcami kolejowymi z różnych branż, z dziedziny transportu kolejowego w zakresie możliwości zatrudnienia u danego pracodawcy. Nasi uczniowie mieli możliwość obejrzeć elementy wyposażenia warsztatów utrzymania taboru, zaplecza technicznego, infrastruktury kolejowej, najnowocześniejsze technologie używane w procesie eksploatacji taboru, pojazdów trakcyjnych. Zapoznali się także z producentami pojazdów trakcyjnych eksploatowanych w ruchu pasażerskim i towarowym w kraju i za granicą.
Jednocześnie młodzież uczestniczyła w panelu organizowanym przez Spółkę „PKP Intercity” S.A. Dzięki udziałowi w panelu 100 pytań do… PKP Intercity bez tajemnic, młodzież uzyskała informacje na temat przewoźnika – pomocne w tym były wystąpienia przedstawicieli poszczególnych zawodów w PKP Intercity: front-line (konduktor/kierownik pociągu, kasjer), maszynista, zawody techniczne (np. mistrz, rewident).
Dyrektor Zespołu Szkół Logistycznych oraz Nauczyciele naszej szkoły składają serdeczne podziękowanie dla Dyrektora Zakładu Zachodniego w Poznaniu oraz dla Zarządu Spółki „PKP Intercity” S.A. za duże wsparcie i okazaną pomoc w organizacji przejazdu młodzieży pociągiem IC w relacji Wrocław Główny – Gdańsk Główny – Wrocław Główny.

For more information, visit http://lokeshdhakar.com/projects/lightbox2/